Simmons Racing PRO M1

Najwyższej jakości i klasy, wręcz elitarny but do wrotkarstwa szybkiego.


Efekt pracy dwóch mistrzów: David Simmons od formowania włókien węglowych oraz Joey Mantia od zdobywania złotych medali na Mistrzostwach Świata. W modelu PRO M1 zastosowano najwyższe technologie: ultralekkie włókno węglowe, wiązane czarną żywicą dla maksymalnej sztywności buta. Dotatkowo profil jest wykonany na poziomie najwyższej klasy butów customowych, dosłownie jak uszyty na miarę. Posiada niski profil w okolicy stawu skokowego. But jest przeznaczony dla bardzo wymagających zawodników, u których najlepszy wynik zależy tylko i wyłącznie od ich umiejętności. Zalecany dla bardzo dobrze jeżdżących wrotkarzy.

Rozwiązania techniczne zastosowane tylko i wyłącznie w butach Simmons Racing:


TECHNOLOGIA E.C.P. [Edge Control Platform]

Zasada E.C.P.: łatwość oraz maksymalna szybkość przenoszenia sił sterujacych na szynę. 100% wykorzystania techniki podwójnego odbicia (double push). Nowatorska technologia dzięki wykorzystaniu doświadczenia z wyścigów przez Joey Mantia.

JEDNOKIERUNKOWE WŁÓKNO WĘGLOWE

Jednokierunkowe włókna węglowe zapewniają o wiele większe naprężenia, dzięki czemu ze stóp wrotkarza jest przenoszone więcej siły bezpośrednio na szyny. But wygląda jak dzieło sztuki, wyróżniając się nowatorskim wykończeniem, znacznie odbiegając wyglądem od standardowego wzoru włókna węglowego.

CZARNA ŻYWICA

Zdecyduj się na Simmons Racing PRO M1 i odkryj najbardziej wyjątkowe oraz zaawansowane technologicznie buty na świecie. Uważasz, że włókna węglowe sa jedynym czynnikiem odpowiedzialnym za sztywność Twoich butów? Niesłusznie! Czarna żywica jest specjalnym środkiem wiążacym, występujacym jedynie w butach Simmons. Dzięki niej możemy zwiększyć osiągi i czucie buta, wykorzystując maksymalne naprężenia włókien węglowych. Już niewielka ilość tej żywicy przynosi olbrzymie korzyści. Dodatkowo w znacznym stopniu obniżamy wagę butów, nawet porównując ją do wagi modeli, które są uznawane za najlżejsze na rynku. Powyższa technologia dostępna jest tylko i wyłacznie w produktach Simmons Racing.


Buty posiadają unikatowy monoblok do mocowania szyny - 9 punktowy z przodu jak i 9 punktowy z tyłu buta. Monoblok przenosi całą siłę energii odepchnięcia z buta na szyny, na całej jego powierzchni. Ten bardzo ważny element stosowany jest we wszystkich butach Simmons Racing (PRO M1, Tempest Song, Tarrega, Partizan II) oraz w modelu Schankel Edge R.


Profil tylnej części buta gwarantuje maksymalne trzymanie stawu skokowego i pięty oraz daje im wysoki komfort. Dodatkowo wymusza prawidłowe ugięcie kolan dzięki wcięciu na ścięgno Achillesa. W tej części również bardzo dobrze trzyma stopy, po bocznych stronach tego ścięgna.

Języki butów są termoformowalne. Pozwala to na idealne dopasowanie do anatomii górnej części stopy. Proces profilowania języków jest bardzo łatwy. Profil butów jak i termoformalny język posiadają wszystkie modele butów Simmons Racing (PRO M1, Tempest Song, Tarrega, Partizan II) oraz modelach Schankel Aeon oraz Schankel Edge R.